Energy Saver

Bilans cieplny budynku

Bilans cieplny budynku

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu wymaga zniwelowania strat energii poprzez dostarczenie dodatkowej energii cieplnej poprzez instalację centralnego ogrzewania.

Prawidłowo wykonany bilans cieplny budynku musi uwzględniać:

Udziały ww. składników w bilansie cieplnym budynku zależą od:

Wykonaj bilans cieplny budynku i sprawdź czy nie przepłacasz za moc zamówioną.

Bilans cieplny budynku ma szczególne znaczenie podczas doboru źródła ciepła. Niezależnie czy będzie to indywidualne źródło czy przyłącze z sieci miejskiej.

Źle dobrane źródło ciepła skutkuje nieefektywną pracą co przełoży się na wzrost kosztów spalanego paliwa lub niedoborem ciepła w czasie niskich temperatur.

Dobrze wykonany bilans w przypadku budownictwa wielorodzinnego zasilanego z sieci miejskiej pozwoli zweryfikować moc zmówioną u dostawcy ciepła. Bardzo często spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe po wykonaniu termomodernizacji budynku bagatelizują wykonanie bilansu cieplnego. Powszechnie wiadomo, że termomodernizacja przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania budynku na moc cieplną. Obliczenia bilansu cieplnego pozwolą zweryfikować zapotrzebowanie na moc cieplną po wykonaniu prac termomodernizacyjnych i odpowiednio ją obniżyć, niwelując tym samym koszty ponoszone z tego tytułu. Oszczędności kosztów z tytułu obniżenia mocy zamówionej mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Na etapie wykonywania bilansu energetycznego budynku wielorodzinnego, warto zastanowić się czy „przy okazji” nie wykonać obliczeń współczynników korygujących LAF (RM).

Jeśli uważasz, że rachunki za ogrzewanie są wysokie, skontaktuj się z nami. Pomożemy znaleźć przyczynę i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.

Firma Energy Saver od lat świadczy usługi w zakresie doradztwa energetycznego. 6 lat na rynku pozwoliło nam przeprowadzić setki badań i analiz, które przyczyniły się do ograniczenia zużycia mediów oraz kosztów. Zapraszamy do darmowej konsultacji, aby indywidualnie omówić Państwa potrzeby.