Energy Saver

Inwentaryzacja źródeł ciepła

Inwentaryzacja źródeł ciepła

Inwentaryzacja źródeł ciepła polega na opracowaniu bazy danych systemów grzewczych budynków oraz lokali zlokalizowanych na terenie gminy/miasta. Podstawą do opracowania bazy jest zebranie wszelkich danych, włącznie z adresami nieruchomości oraz pełnymi informacjami dotyczącymi systemów grzewczych i ilości zużywanego/spalanego paliwa.

Zbiór danych odbywa się z wykorzystaniem poniższych metod:

Skąd wynika obowiązek sporządzania inwentaryzacji?

W celu wypełnienia zobowiązania wynikającego z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/2284 z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie redukcji krajowych emisji niektórych rodzajów zanieczyszczeń atmosferycznych, został przyjęty Krajowy program ograniczania zanieczyszczenia powietrza. KPOZP to dokument, który stanowi narzędzie kontroli i zarządzania działaniami, a także jest podstawowym dokumentem do dalszego planowania osiągnięcia celów redukcyjnych poprzez eliminowanie tzw. „kopciuchów”. Na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji źródeł ciepła wykonywany jest wyżej wspomniany KPOZP.

Baza danych inwentaryzacji źródeł ciepła może służyć do uzupełnienia Centralnej bazy Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), która jest obowiązkiem każdego miasta lub gminy od 1 lipca 2021 r.

Zakres usługi obejmuje

Cena usługi ustalana jest indywidualnie. W celu uzyskania wstępnej wyceny – skontaktuj się z nami.

Inwentaryzacja źródeł ciepła – dlaczego właśnie nam warto zlecić to zadanie?

Przeprowadzenie inwentaryzacji źródeł ciepła to nie lada wyzwanie. Aby wykonać to zadanie w sposób prawidłowy, trzeba mieć szeroką wiedzę i odpowiednie umiejętności. Osoby, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu inwentaryzacji źródeł ciepła oraz nie dysponują wiedzą z tego zakresu, powinny skorzystać z pomocy profesjonalistów – takich jak my.

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych fachowców, którzy od lat zajmują się przeprowadzaniem inwentaryzacji źródeł ciepła. Obowiązki z tym związane są nam doskonale znane. Potrafimy szybko i kompleksowo zebrać informacje niezbędne do stworzenia szczegółowego raportu. Przygotowywana przez nas dokumentacja zawiera wszystkie potrzebne dane o źródłach ogrzewania. Zlecone nam inwentaryzacje zawsze przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów, posiadających wysokie kwalifikacje.

Co jeszcze nas wyróżnia? Z pewnością fakt, iż do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, a także z dużym zaangażowaniem. Swoją pracę traktujemy nie tylko jako obowiązek, lecz przede wszystkim pasję, dlatego jesteśmy skuteczni i zawsze osiągamy świetne efekty. Opracowywane przez nas bazy danych i raporty są czytelne, zrozumiałe i jasne. Z łatwością można odczytać z nich wszelkie informacje.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań pozostajemy do dyspozycji klientów. Zawsze z chęcią tłumaczymy wszelkie niezrozumiałe kwestie i zapewniamy fachowe doradztwo. Dodatkowo gwarantujemy współpracę na przejrzystych warunkach.

Inwentaryzacja źródeł ciepła – cena

Wielu klientów przesyła do nas zapytanie: „Ile kosztuje inwentaryzacja źródeł ciepła?”. Niestety, nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnej kwoty. Cena tej usługi zależy od różnych kwestii, dlatego zawsze ustalamy ją indywidualnie z klientem.

Aby uzyskać kosztorys, należy skontaktować się z naszym zespołem. Dopiero po uzyskaniu pewnych informacji jesteśmy w stanie przedstawić wycenę. Zapewniamy jednak, że ceny naszych usług są w pełni adekwatne do ich jakości.

Inwentaryzacja źródeł ciepła – opinie naszych klientów

Klienci bardzo pozytywnie oceniają współpracę z naszym zespołem. Zaznaczają, że działamy sprawnie, skutecznie i profesjonalnie. Podkreślają również, że mamy rewelacyjne podejście do zleceniodawców oraz bardzo szeroką wiedzę.

Ponadto gwarantujemy rzetelną obsługę oraz zawsze angażujemy się w powierzone zlecenia. Klienci doceniają nas również za fakt, iż przygotowujemy wszelką dokumentację z najwyższą starannością i jesteśmy terminowi.

Firma Energy Saver od lat świadczy usługi w zakresie doradztwa energetycznego. 6 lat na rynku pozwoliło nam przeprowadzić setki badań i analiz, które przyczyniły się do ograniczenia zużycia mediów oraz kosztów. Zapraszamy do darmowej konsultacji, aby indywidualnie omówić Państwa potrzeby.