Fotowoltaika dla Rolnika

Instalacje fotowoltaiczne dla rolników


Rozwinięte gospodarstwo rolne bardzo często wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Szereg maszyn i urządzeń, ciągła automatyzacja procesów to czynniki, które tylko potęgują zużycie energii. Wyższe zużycie to również wyższe koszty energii co z kolei obniża dochody generowane przez gospodarstwo.


Dodatkowym niekorzystnym czynnikiem jest ciągły wzrost cen energii w Polsce, który już stał się faktem. Jednak najgorsze jeszcze przed nami. Drastyczne wzrosty kosztów zakupu energii to zmora dla wielu rolników. To właśnie grupy taryfowe A,B oraz C podrożały najbardziej. Niestety nie zanosi się na obniżki, mało tego, prognozy są bardzo niepokojące.
Fotowoltaika dla Rolnika
Fotowoltaika dla Rolnika

Fotowoltaika. Rozwiązanie, które powinno zainteresować każdego rolnika!


Rolnicy, szczególnie Ci, którzy w ramach swojej działalności wykorzystują urządzenia energochłonne szukają rozwiązań prowadzących do obniżenia kosztów energii. Redukcja zużycia energii np. poprzez modernizację parku maszynowego na nowoczesny, mniej energochłonny jest często nie możliwa z uwagi na ogromne nakłady finansowe. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala w dużej mierze zniwelować koszty z tytułu zakupu energii elektrycznej.Czym jest Fotowoltaika? Najprościej mówiąc Twoją własną, prywatną elektrownią. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak dokładnie działa, zajrzyj tutaj. – link do kompendium wiedzy.

WYBUDUJ INSTALACJE FOTOWOLTAICZNĄ I OTRZYMAJ 25 % ULGĘ INWESTYCYJĄ!


Według art. 13 ustawy o podatku rolnym, płatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych m.in. na:

urządzenia do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu, słońca - Fotowoltaika, spadku wód) – jeżeli wydatki te nie zostały sfinansowane w całości lub w części z udziałem środków publicznych.

Ulga inwestycyjna w podatku rolnym przyznawana jest po zakończeniu inwestycji na wniosek podatnika złożony do właściwego urzędu gminy. Polega ona na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja, kwoty w wysokości 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych. Ulga z tytułu tej samej inwestycji nie może być stosowana dłużej niż przez 15 lat.


Kwota ulgi inwestycyjnej jest odliczana z urzędu w decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Ustawa stanowi, że podatnicy obowiązani do składania deklaracji na podatek rolny odliczają określoną w decyzji w sprawie ulgi inwestycyjnej kwotę przyznanej ulgi od należnego podatku rolnego.
Fotowoltaika dla Rolnika

Przykład instalacji fotowoltaicznej dla rolnika!


Inwestor - rolnik zlecił naszej firmie w 2018 roku zainstalowanie kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku gospodarczego. Instalacja o mocy 18 kWp składająca się z 60 modułów mocy 300 Wp każdy. Koszt instalacji wyniósł 99 000,00 zł co zostało udokumentowane rachunkami. Ulga inwestycyjna w tym przypadku wynosi 25 % x 99 000,00 zł = 24 750,00 zł . Podatek rolny, płacony przez rolnika corocznie za grunty położone w gminie, której zrealizowana została inwestycja wynosi około 2 000,0 zł rocznie. Obecnie rolnik ma do odliczenia kwotę 24 750,00 zł co w praktyce pozwoli nie płacić podatku rolnego przez 12 lat! (24 750,0 zł / 2 000,00 = 12,37).

Instalacja fotowoltaiczna to realne korzyści finansowe. Poniżej przedstawiamy przykład.

Koszty energii elektrycznej z instalacją fotowoltaiczną 18 KWp oraz bez instalacji.

Koszty z tytułu rachunków za energię!

Koszty energii elektrycznej z instalacją fotowoltaicznąKoszty energii elektrycznej z instalacją fotowoltaiczną

Proces inwestycyjny

Przebieg procesu instalacji fotowoltaicznej dla Rolnika

Fotowoltaika dla Rolnika
Kontakt z nami
To pierwszy, ale najważniejszy krok. Skoro już tutaj jesteś, masz świadomość tego, że Twoje rachunki za energię są wysokie. Zostaw swoje dane w formularzu kontaktowym a nasz doradca w ciągu 24h skontaktuję się z Tobą i umówi spotkanie w dogodnym terminie.
Wizyta audytora
Podczas spotkania nasz doradca przeprowadzi wizję lokalną i oceni możliwości montażowe.
Analiza profilu zużycia energii
Najważniejszy proces w doborze odpowiedniej instalacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ przedsiębiorcy nie mają możliwości magazynowania nadwyżek energii. Nadwyżki będą odsprzedawane do sieci po bardzo niskich cenach. Instalacja musi być dobrana dokładnie tak, aby maksymalnie wykorzystać produkowaną energię na bieżące potrzeby energetyczne przedsiębiorstwa.
Projekt instalacji wraz z ofertą
Wiemy już, ile energii wykorzystujesz w ciągu dnia. Pozwoli to na opracowanie projektu instalacji fotowoltaicznej a tym samym przedstawienie oferty na montaż kompletnej elektrowni.
Finansowanie i umowa
Oferujemy wygodne formy finasowania instalacji. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać kredyt lub leasing, którego miesięczna rata będzie na poziomie dotychczasowych kosztów energii elektrycznej. Już po 10 latach zobowiązania zostaną spłacone a Ty przez kolejne nawet 20 lat będziesz się cieszył darmową energią! Pomożemy również w uzyskaniu dofinasowania – jeżeli w danym regionie będą takie możliwości. Kiedy już zdecydujesz, która forma finasowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, przejdziemy do podpisania umowy.
Budowa instalacji
Wszystkie formalności załatwione. Nasz wykwalifikowany zespół certyfikowanych instalatorów zabiera się za montaż oraz uruchomienie Twojej instalacji.
Szkolenie
Wszystkie montowane przez nas urządzenia posiadają wbudowane moduły Wi-Fi. Przeprowadzimy odpowiednie szkolenie, które pozwoli Ci z każdego miejsca na ziemi kontrolować Twoją instalację.
Twoje oszczędności
To już koniec. Instalacja działa. Teraz produkujesz własną energię a tym samym redukujesz koszty jej zakupu od zewnętrznego dostawcy.

Korzyści z zastosowania fotowoltaiki

  • Mniejsze rachunki za prąd
  • Pełna bezobsługowość
  • Niewyczerpalne źródło energii
  • Częściowe uniezależnienie od dostawców energii
  • Podniesienie wartości nieruchomości
  • Redukcja CO2
  • Prestiż firmy
  • Pewna inwestycja
Fotowoltaika dla Rolnika
Fotowoltaika dla Rolnika

Zakres naszych prac obejmuje kompleksową obsługę inwestycji przy zaangażowaniu minimum Twojego czasu

Przygotowanie dokumentów do uzyskania finansowania (pod warunkiem, że istnieją takie możliwości)
Projekt elektryczny
Wszelkie komponenty instalacji w bardzo atrakcyjnych cenach (jako partnerzy dużych hurtowni posiadamy spore rabaty cenowe)
Montaż instalacji przez certyfikowanych w UTD instalatorów
Dokumentacja do OSD
Uruchomienie
Szkolenia z obsługi i monitoringu instalacji
Serwis i gwarancja

Zamów darmowe konsultacje od specjalistów!
Fotowoltaika dla Rolnika!

Już 8 osób zamówiło dziś konsultacje!

Imię i nazwisko (*)

Adres email (*)

Telefon kontaktowy (*)

Kod pocztowy
(*) - pola wymagane.

Administratorem Twoich danych osobowych jest: Energy Saver Group Sp z o.o. Przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na powyższy formularz. Więcej o polityce prywatności i danych osobowych przeczytasz tutaj.


.

Instalacje fotowoltaiczne dla Domu!
Do każdej instalacji gratis!

Tylko do końca marca oferta specjalna! Specjalnie dla Ciebie, abyś mógł na bieżąco monitorować produkcję swojej energii TABLET GRATIS. Wystarczy, że zainstalujesz odpowiednią aplikację!

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń!

+48 535 320 923

Aby otrzymać darmowy tablet do instalacji z dotacją wyślij swoje zgłoszenie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest: Energy Saver Group Sp z o.o. Przetwarzamy Twoje dane w celu odpowiedzi na powyższy formularz. Więcej o polityce prywatności i danych osobowych przeczytasz tutaj.

Dziękujemy za zgłoszenie!
Wkrótce nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w celu w celu ustalenia możliwości montażowych instalacji fotowoltaicznej!